Kancelaria NW

 

 

Pomagamy – bezpłatne porady prawne

Ideę pomocową realizujemy poprzez świadczenie bezpłatnej pomocy prawnej m.in. osobom, których nie stać na pokrycie kosztów obsługi prawnej, a które niewątpliwie takiej pomocy potrzebują.

Na czym polega idea pro bono?

Nazwa działalności pro bono wzięła się od łacińskiego sformułowania „pro publico bono”, oznaczającego „dla dobra publicznego”, natomiast sama idea sięga czasów starożytnych. Bezpłatną pomoc dla potrzebujących członków społeczeństwa nieść mogą nie tylko przedstawiciele zawodów prawniczych, ale również medycznych, marketingowych czy konsultingowych. Takie wsparcie udzielane jest w sposób dobrowolny i profesjonalny, nie w celu otrzymania zysków, lecz dla dobra interesu publicznego. Jest to forma pomocy mniej uprzywilejowanym członkom społeczeństwa, która nabiera charakteru pewnego rodzaju misji.

Pomoc świadczona pro bono jest ważnym uzupełnieniem funkcjonowania systemu prawnego oraz częścią zawodu prawnika, a wykonywane w jej ramach czynności w żadnym wypadku nie powinny odbiegać standardem od świadczeń odpłatnych. Zwiększa się dzięki niej poziom dostępności do różnych usług i form pomocy, z których w przeciwnym wypadku skorzystać mogliby tylko bardziej uprzywilejowani obywatele.

Pomoc pro bono – Białystok

Tak jak wspomniano wyżej, nieodpłatna pomoc prawna ze strony naszej białostockiej Kancelarii udzielana jest osobom, które nie posiadają wystarczających środków finansowych na opłacenie usług prawniczych. Pro bono rozumiemy jako nieodzowny element bytowania w społeczeństwie. Stąd też decyzja o przyłączeniu się do akcji polegającej na świadczeniu takiego właśnie wsparcia przedstawicielom ochrony zdrowia w trudnym dla wszystkich momencie – epidemii Covid-19.

Klienci indywidualni, podmioty gospodarcze oraz organizacje non-profit mogą zwrócić się do naszej Kancelarii z problemem dotyczącym wielu obszarów, w których świadczymy również usługi odpłatne. To między innymi sprawy rozwodowe i te dotyczące podziału majątku, obsługa firm i stowarzyszeń, prawo pracy, mediacja i wiele innych. W przypadku pytań lub wątpliwości przed udaniem się na konsultacje w naszym punkcie stacjonarnym można skontaktować się z nami telefonicznie, za pomocą Facebooka lub e-maila.