Kancelaria NW

 

 

Rozwód i sprawy o alimenty

Wiemy jak wrażliwym tematem są sprawy z zakresu prawa rodzinnego. Możesz liczyć na nasze wsparcie oraz profesjonalne podejście do spraw rozwodowych. Nasze doświadczenie sprawia, iż w każdej sytuacji potrafimy znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

W sytuacji gdy:

Chcesz założyć sprawę o rozwód – Kancelaria zgromadzi wszystkie dokumenty i pomoże w zebraniu niezbędnych dowodów. Przygotujemy do rozprawy oraz wyjaśnimy jak ona wygląda. Kancelaria zapewni profesjonalne doradztwo i zapewni reprezentację na sali sądowej,

Twój małżonek wniósł sprawę o rozwód – Kancelaria pomoże napisać odpowiedź na pozew. Adwokat przygotuje wskazówki i pomoże w zgromadzeniu dowodów, by sprawa zakończyła się pozytywnie,

Nie jesteś gotowy na rozwód – Kancelaria pomoże podjąć decyzję, czy separacja w danej sytuacji będzie najbardziej korzystnym rozwiązaniem. Jeżeli nie jesteś gotowy/a na rozwód, a chcesz zabezpieczyć swój majątek, pomożemy.

W Kancelarii adwokackiej świadczona jest pomoc w zakresie:

– skonstruowania pozwu o rozwód wraz z orzeczeniem o winie/bez orzekania o winie,
– odpowiedź na pozew rozwodowy – formułowanie dokumentu,

a także powiązane z nimi:
– sprawy z zakresu alimentów w postępowaniu rozwodowym/samodzielny pozew o alimenty,
– sprawy o podział majątku w postępowaniu rozwodowym/ samodzielny wniosek o podział majątku wspólnego.

Jak napisać odpowiedź na pozew rozwodowy?

Decyzja o formalnym rozstaniu jest trudna do podjęcia. Otrzymanie pisma w tej sprawie może być bardzo emocjonalnym przeżyciem – wszak decyzja nie wyszła od nas, ale od partnera. Z pomocą adwokata na otrzymany dokument można odpowiednio zareagować.

Odpowiedź na pozew powinna prezentować nasze stanowisko w sprawie, przedstawiać fakty i – jeśli są potrzebne – dowody. Powinna odnosić się do argumentacji strony przeciwnej i przedstawiać swoje oczekiwania. Odpowiedź na pozew w każdym przypadku będzie wyglądać nieco inaczej. W piśmie powinny zostać wyszczególnione m.in. takie dane, jak sąd, do którego kierowany jest dokument, imiona i nazwiska stron oraz ich przedstawicieli i pełnomocników, a także ich podpisy.

Rozwód – założenie sprawy o alimenty i podział majątku

Podczas rozprawy sąd może orzekać o kwestiach bezpośrednio dotyczących rozwiązania małżeństwa –podziału majątku, alimentów, władzy rodzicielskiej nad dziećmi i ustalenia zakresu kontaktów z pociechami. W naszej kancelarii adwokackiej otrzymają Państwo odpowiedzi na pytania o to, jak założyć sprawę o alimenty, a także wyjaśnienia kwestii związanych z podziałem majątku.

Alimenty, podział majątku – adwokat rozwodowy – Białystok

Nasza kancelaria mieści się w Białymstoku, natomiast posiadamy również filię w Czarnej Białostockiej. Udogodnieniem na pewno jest bardzo wygodny sposób umówienia się na konsultacje – w tym celu można wykorzystać Facebooka. Spotkanie z adwokatem nie musi jednak odbywać się osobiście w naszej siedzibie – do kancelarii można też zadzwonić.